Friss hírek

1 [2]
2017. május 25.

Az OpenAIRE május utolsó napjaiban és június elején három angol nyelvű webináriumot kínál a Horizon 2020 és FP7 projekt koordinátorok és kutatásvezetők számára.

2017. május 16.

A Szegedi Tudományegyetem idén is megrendezi a már hagyományosnak számító SZTE Innovációs Napot, amelynek időpontja 2017. május 30 (kedd), 9:30 óra (regisztráció 9:00-tól).

2017. február 22.

A Szegedi Tudományegyetem Tudományos és Innovációs Rektorhelyettese a 184/2015. számú Szenátusi Határozat alapján pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Innovációs díj elnyerésére.

2016. november 10.

A Szegedi Tudományegyetem belső pályázatot hirdet az SZTE kutatóegységei részére nagyértékű kutatási műszerek/készülékek javítási, kismértékű fejlesztési költségeinek finanszírozására.

2016. szeptember 28.

A pályázat célja segíteni a felsőoktatási tanulmányaik végéhez közeledő hallgatókat, hogy diplomadolgozatuk témáját megfelelő szakmai támogatás mellett szellemitulajdonvédelmi szempontból is megvizsgálják, és feltérképezzék az általuk választott téma szellemitulajdonvédelmi vonatkozásait, illetve oltalmazhatósági lehetőségeit.

2016. október 25.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara konferenciát szervez a mikro-, kis- és középvállalkozások innovációs képességeik fejlesztése, ösztönzése céljából, "Az innováció, mint kitörési lehetőség" címmel.

2016. szeptember 14.

Felhívjuk Kutatóink figyelmét, hogy az alábbi pályázat keretében lehetőség nyílik a Szegedi Tudományegyetem alvállalkozóként történő bevonására, azaz az általa biztosított laboratóriumhasználat, vagy műszaki/tudományos tesztelés, továbbá műszaki és/vagy technológiai bizonytalanságot jelentő probléma megoldására irányuló tevékenység is igénybe vehető a vállalkozások részéről.

2016. július 21.

Ismét meghirdette a kiemelkedő kutatási eredményeket elérő tudósok számára kiírt, tudományos műhelyek kialakítását célzó pályázatát az MTA. A 2017-től 2022-ig tartó programra jelentkezők közül előnyben részesülnek a fontos társadalmi problémákkal foglalkozó kutatások művelői.

2016. július 20.

A finn Lahti Egyetem (Lahti University of Applied Sciencies) 3 éves Horizon 2020 együttműködés keretében partnert keres innovatív élelmiszercsomagolások kidolgozására. A jelentkezési határidő: 2016. október 31.

2016. július 19.

A pályázat célja a Dél-alföldi Régióban létrejött legjelentősebb szellemi alkotás, illetve azon alapuló termék, eljárás vagy szolgáltatás elismerése. A pályázat benyújtásának határideje: 2016. szeptember 30. 16:00 óra.

2016. június 27.

Intelligens élettudományi technológiák, módszertanok, alkalmazások, szolgáltatások fejlesztése a Szegedi Tudományegyetemen, interdiszciplináris kutatási kapacítások erősítése

2016. június 17.

A Manager Képzés Alapítvány 2016-os évre pályázatot hirdet a Harsányi István-díj elnyerésére, amellyel 35 alatti fiatalok pályázathatnak tudományos diákköri munkával, kutatási munkával, szakdolgozattal, diplomamunkával vagy PhD-disszertációval.

2016. május 24.

Az Európai Vidékfejlesztési Hálózat (European Rural Development Network) keretein belül az AKI szervezésében, Budapesten megrendezésre kerül a 14. ERDN konferencia, melynek címe a "Tudásmegsztás és innováció a mezőgazdaságban és vidéken". A rendezvéby 3 napot ölel fel, 2016. október 3-5.

2016. május 23.

Új dimenziók nyílnak a szegedi tehetséggondozásban Bert Sakmann Nobel-díjas tudós igazgatásával. A Szegedi Tudós Akadémia célja: Magyarországon tartani a legtehetségesebb kutatókat, és megteremteni a Nobel-díj elnyerésének lehetőségeit. A programot évente mintegy 30 millió forinttal támogatja az SZTE.

2016. május 20.
2016. május 04.

Várakozásainknak megfelelően megjelent a „Stratégiai K+F műhelyek kiválósága” (GINOP 2.3.2), illetve a „Kutatási infrastruktúra fejlesztése – nemzetköziesedés, hálózatosodás” (GINOP 2.3.3.) című konstrukciókra vonatkozóan kérhető KFI szakpolitikai vélemény benyújtási határideje, mely a GINOP 2.3.2. konstrukció esetében 2016. június 6-a, illetve a GINOP 2.3.3. esetében 2016. június 13-a

1 [2]