Kiemelt hírek

2024. február 29.

A Szegedi Tudományegyetem minden évben meghirdeti az Innovációs Díj pályázatot, amellyel azokat a kutatókat és hallgatókat jutalmazza, akik olyan tudományos eredményt, innovatív megoldást dolgoznak ki, amelyek szellemi alkotásnak minősülnek és üzleti szempontból hasznosíthatók.

2024. február 28.

2024. január 31.

Immáron negyedik alkalommal került megrendezésre a Hungarian Startup University Program kurzus első félévének záróeseménye, az SZTE HSUP Ötletverseny, mely 2024. január 24-26. között zajlott le a Rektori Hivatal dísztermében. A program közel 70 hallgató, 7 Virtus mentor, 5 fős szakmai zsűri és 3 képző részvételével valósult meg.

2023. október 05.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar ünnepélyes keretek között nyolc fő részére gyémántdiplomát, huszonhét fő részére aranydiplomát adományozott 2023. október 4-én. Az eseményen köszöntőt mondott Prof. Dr. Görög Márta, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar dékánja és Szrnka Aliz, az Állam- és Jogtudományi Kar Hallgatói Önkormányzatának elnöke.

2023. május 26.
A hagyományt követve idén is meghirdetésre került az SZTE Innovációs Díj Pályázat, melynek beadási határidejét meghosszabbítottuk 2023. június 09. (péntek) 12:00 óráig.
2022. október 24.

A Szegedi Tudományegyetem idén tizedik alkalommal rendezi meg a már hagyománynak számító SZTE Innovációs Napot, amelynek időpontja:

2022. november 03. (csütörtök) 10:00 óra (regisztráció 9:30).

2022. július 05.

A Szegedi Tudományegyetem az Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma projekt keretében pályázatot hirdet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal támogatásával.

2022. július 04.

Az idén is meghirdetésre kerül az Szegedi Tudományegyetem Innovációs Díj pályázata.

2022. május 25.

Nem voltak könnyű helyzetben a Proof of Concept Alap pályázatok bírálata során az Innovációs Tanácsadó Testület tagjai, mert a pályázók projektjei nagyon sokszínűek és érdekesek voltak, a pitch prezentációk pedig kivétel nélkül gondos felkészültségről tanúskodtak.

2021. december 08.

2021. december 08.

2021. november 05.
A Szegedi Tudományegyetem idén is megrendezi a már hagyománynak számító SZTE Innovációs Napot, amelynek időpontja 2021. november 17.
2021. február 12.

A Szegedi Tudományegyetem Tudományos és Innovációs Rektorhelyettese pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Innovációs Díj elnyerésére.

2017. szeptember 20.

Uniós támogatással, huszonhat ipari partnerével indított közös kutatás-fejlesztési projekteket a Szegedi Tudományegyetem. Az akadémiai és vállalkozói szféra együttműködésével létrejövő tudományos eredmények gazdasági hasznosítását elősegítő programok együttes költségvetése megközelíti a 40 milliárd forintot. A projektek várható eredménye 12 - saját, vagy az ipari partnerrel közös - szabadalom, 15 know-how, szoftverek és prototípusok.

2017. június 07.

Az SZTE és a Gál Ferenc Főiskola több mint 3,6 milliárd forint uniós támogatást nyert arra a több tudományterületet összekapcsoló kutatási programra, amely középpontjában az egészségállapottal kapcsolatos vizsgálatok állnak a fogantatástól kezdve egészen az időskorig.