Kiemelt hírek

2017. szeptember 20.

Uniós támogatással, huszonhat ipari partnerével indított közös kutatás-fejlesztési projekteket a Szegedi Tudományegyetem. Az akadémiai és vállalkozói szféra együttműködésével létrejövő tudományos eredmények gazdasági hasznosítását elősegítő programok együttes költségvetése megközelíti a 40 milliárd forintot. A projektek várható eredménye 12 - saját, vagy az ipari partnerrel közös - szabadalom, 15 know-how, szoftverek és prototípusok.

2017. június 07.

Az SZTE és a Gál Ferenc Főiskola több mint 3,6 milliárd forint uniós támogatást nyert arra a több tudományterületet összekapcsoló kutatási programra, amely középpontjában az egészségállapottal kapcsolatos vizsgálatok állnak a fogantatástól kezdve egészen az időskorig.

2017. június 02.

Az ELI Science Parkról és a járműipari trendekről tartott előadást Palkovics László felsőoktatási államtitkár az SZTE Innovációs Napján, amelyen az intézmény stratégiai megállapodást kötött az Audi Hungaria Zrt.-vel. A délutáni szekcióüléseken az innovációs ökoszisztémáról és a járműipari kutatásokról is tanácskoztak.

2016. október 11.

„Mentoraink” c. rovatunk keretében Farkas Józsefet, a Sanatmetal Kft. ügyvezető igazgatóját kérdeztük a Szegedi Tudományegyetemmel folytatott együttműködésről.

2016. szeptember 14.

Felhívjuk Kutatóink figyelmét, hogy az alábbi pályázat keretében lehetőség nyílik a Szegedi Tudományegyetem alvállalkozóként történő bevonására, azaz az általa biztosított laboratóriumhasználat, vagy műszaki/tudományos tesztelés, továbbá műszaki és/vagy technológiai bizonytalanságot jelentő probléma megoldására irányuló tevékenység is igénybe vehető a vállalkozások részéről.

2015. december 30.
2015. június 25.

Megjelent új kiadványunk, a Kutatói Segédlet, amely a szellemi alkotások oltalmazásával és üzleti hasznosításával kapcsolatos ismereteket tartalmazza egyetemi kutatók számára. Tudjon meg több információt kiadványunkról, és lapozzon bele online!

2015. február 03.

A Szegedi Tudományegyetem tudástérképe (tudasterkep.szte.hu) lehetőséget biztosít az egyetemi kutatók számára kutatás-fejlesztési tevékenységük bemutatására magyar és angol nyelven, amely az egyetem és külső partnerek közötti együttműködési lehetőségeket segítheti elő.