Kiemelt hírek

2017. február 22.

A Szegedi Tudományegyetem Tudományos és Innovációs Rektorhelyettese a 184/2015. számú Szenátusi Határozat alapján pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Innovációs díj elnyerésére.

2016. november 10.

A Szegedi Tudományegyetem belső pályázatot hirdet az SZTE kutatóegységei részére nagyértékű kutatási műszerek/készülékek javítási, kismértékű fejlesztési költségeinek finanszírozására.

2016. október 11.

„Mentoraink” c. rovatunk keretében Farkas Józsefet, a Sanatmetal Kft. ügyvezető igazgatóját kérdeztük a Szegedi Tudományegyetemmel folytatott együttműködésről.

2016. szeptember 14.

Felhívjuk Kutatóink figyelmét, hogy az alábbi pályázat keretében lehetőség nyílik a Szegedi Tudományegyetem alvállalkozóként történő bevonására, azaz az általa biztosított laboratóriumhasználat, vagy műszaki/tudományos tesztelés, továbbá műszaki és/vagy technológiai bizonytalanságot jelentő probléma megoldására irányuló tevékenység is igénybe vehető a vállalkozások részéről.

2016. július 21.

Ismét meghirdette a kiemelkedő kutatási eredményeket elérő tudósok számára kiírt, tudományos műhelyek kialakítását célzó pályázatát az MTA. A 2017-től 2022-ig tartó programra jelentkezők közül előnyben részesülnek a fontos társadalmi problémákkal foglalkozó kutatások művelői.

2016. július 19.

A pályázat célja a Dél-alföldi Régióban létrejött legjelentősebb szellemi alkotás, illetve azon alapuló termék, eljárás vagy szolgáltatás elismerése. A pályázat benyújtásának határideje: 2016. szeptember 30. 16:00 óra.

2016. június 27.

Intelligens élettudományi technológiák, módszertanok, alkalmazások, szolgáltatások fejlesztése a Szegedi Tudományegyetemen, interdiszciplináris kutatási kapacítások erősítése

2016. április 29.

A Szegedi Tudományegyetem Innovációs Napján osztották ki öt kategóriában az SZTE Innovációs Díjakat. Az egyetem a díjjal olyan innovatív ötleteket jutalmaz, amelyek szellemi alkotásnak minősülnek és üzleti szempontból hasznosíthatók. Idén szoftver, vízgőzmérő-rendszer, speciális csavar, beszéd-rehabilitációs eljárás és vízlepergető rétegek fejlesztése került díjazásra.

2015. december 30.
2015. június 25.

Megjelent új kiadványunk, a Kutatói Segédlet, amely a szellemi alkotások oltalmazásával és üzleti hasznosításával kapcsolatos ismereteket tartalmazza egyetemi kutatók számára. Tudjon meg több információt kiadványunkról, és lapozzon bele online!

2015. február 03.

A Szegedi Tudományegyetem tudástérképe (tudasterkep.szte.hu) lehetőséget biztosít az egyetemi kutatók számára kutatás-fejlesztési tevékenységük bemutatására magyar és angol nyelven, amely az egyetem és külső partnerek közötti együttműködési lehetőségeket segítheti elő.